Projekt w CANVIE

Projektowanie do druku w programie Canva odbywa się w wersji PREMIUM. Wyłącznie ta wersja pozwala na dostęp do ważnych opcji umożliwiających stworzenie poprawnego projektu do druku.

W przypadku projektowania w wersji DARMOWEJ kolorystyka może odbiegać od rzeczywistych kolorów.
Punkty 1 i 2 wykonujemy tak samo.
3. Plik zapisz jako .png

1. W menu głównym klikamy „Utwórz projekt” a następnie wybieramy rozmiar, który nas interesuje. Warto skorzystać z rozmiaru niestandardowego, aby wpisać dokładne wymiary pod produkt, który chcemy zamówić.
Dla wizytówki o wymiarach 90 x 50 mm. Należy pamiętać, aby dodać ręcznie po 2 mm z każdej strony dla spadów .
W tym przypadku będzie to zatem rozmiar 94 x 54 mm.

2. Wszystkie ważne elementy jak loga, teksty, które nie mogą zostać przycięte oddalamy od krawędzi projektu o 5 mm (2 mm spady + 3 mm bezpiecznego marginesu) Po ustawieniu wszystkich elementów wizytówki w odpowiednich miejscach, klikamy przycisk Udostępnij, który znajduje się w prawym górnym rogu ekranu. Następnie klikamy Pobierz i wybieramy interesujące nas parametry.

3. Z przedstawionych parametrów należy wybrać Typ pliku PDF do druku oraz zaznaczyć opcję: Spłaszcz PDF. Co bardzo istotne, musimy zmienić Profil kolorów na CMYK. Następnie klikamy przycisk Pobierz i zapisujemy projekt na swoim urządzeniu. NIE ZAZNACZAJ opcji „znaczniki przycięcia i spady”.


Copyright © 2023. All Rights Reserved.