Jak przygotować projekt

Nasza firma zajumuję się tworzeniem oraz dostosowaniem projektów do wymogów drukarni. 

Format wymagany 

Format PDF jest zalecanym i preferowanym formatem plików w naszej drukarni. Pliki PDF zachowują wszystkie informacje z plików źródłowych. Umożliwiają pewne i bezbłędne odtworzenie wyglądu projektu na innym urządzeniu oraz druk - co nie zawsze jest możliwe w przypadku plików otwartych (źródłowych). Centrum Druku akceptuje PDF w trybie zgodności Acrobat 5 (PDF1.4) Gdy upewniłeś się, że Twój projekt spełnia wszystkie wymagania prawidłowego przygotowania do druku zapisz plik PDF korzystając z instrukcji dla Twojego programu graficznego.

Spady
(obszary druku, które wychodzą poza krawędzie ostatecznego wydruku)
2 mm z każdej strony.

Odległość od krawędzi ważnych elementów (tekst, logo itp.):
3 mm

Zamiana tekstów na krzywe

Częstym powodem odrzucenia projektu są brakujące fonty w plikach otwartych. Aby wygląd tekstów pozostał zgodny z zamierzeniem grafika należy przekształcić je w krzywe.


Zamiana tekstów na black

Równie częstym problemem dotyczącym tekstów jest kolor czarny. Zdarza się, że podczas kopiowania tekstu z edytora np. Word wkleja się on w kolorystyce RGB. Pamiętaj aby zawsze zmienić tryb na CMYK i odpowiednio dobrać składowe. Przy dużej ilości tekstu zastosuj K=100%, czyli C 0/M 0/Y 0/K 100
UWAGA: Dla wydruków wielkoformatowych aby uzyskać głęboką czerń czarny powinien mieć CMYK 40/40/40/100

Informujemy, że po zaakceptowaniu projektu, nie ponosimy odpowiedzialności za błędy zawarte w treści nadruku. Prosimy o DOKŁADNE sprawdzanie projektów pod kątem merytorycznym oraz pod kątem błędów ortograficznych, interpunkcyjnych i stylistycznych. 

Projekt zaakceptowany nie podlega reklamacji. 
Copyright © 2023. All Rights Reserved.